Ha azt szeretnéd, hogy babád jól érezze magát leendő szobájában és az a fejlődését mindenben támogassa majd, akkor érdemes a Feng Shui elvei szerint megválasztani a berendezési tárgyakat. Hogy ezt miként kell megtenned, azt megtudhatod útmutatónkból.
A Feng Shui az asztrológia egyik legrégebbi ágazata, amely 4000 éves múltra tekint vissza. Maga a szó konkrétan szelet és vizet jelent, átvitt értelemben azonban annyit tesz: érezni a környezetet. A kínai emberek alapvető gondolkodásának része, hogy ha megváltoztatjuk a természetet, megváltozik az életünk is. Ha csatornákat, alagutakat, utakat építünk, megváltozik a természet rendje is (és tulajdonképpen ez így is lett…)
Ugyanez vonatkozik szűkebb környezetünkre, lakásunkra, kertünkre is. Bizonyára mindenki átélte már, hogy egy-egy nagytakarítás, lakásátrendezés után nyugalom töltötte el, és egy darabig minden rendben ment az életében.
A Feng Shui rendszer alapja a távol-keleti orvoslásból ismeretes életenergia, a „csi”. A távol-keleti filozófia szerint az ember csak akkor lehet egészséges és boldog, ha elegendő csi áramlik testében zavartalanul. Mindezt egészséges táplálkozással és életvitellel lehet elérni, melyet javarészt környezetünk minősége is befolyásol.
A csi nemcsak az emberi szervezetben, hanem a környezetben is folyamatosan áramlik. Fontos, hogy a házban, a lakásban is zavartalanul áramolhasson, majd a hátsó ajtón vagy ablakon keresztül távozhasson a szabadba.
A gyermekszoba tájolását valamint a színek megválasztását az úgynevezett Gua-szám segítségével határozhatjuk meg.
Hogyan számold ki a Gua-számot?
Nőknél:1. A születési év utolsó két számjegyét adjuk össze , amíg nem kapunk egy számjegyet.Pl. 1978-as születési évnél, 7+8=15, majd 1+5=6
2. Majd az így kapott számhoz adjunk hozzá 5-öt . Pl. 6+5=11, 1+1=2
3. Az így kapott szám lesz a személy GUA száma , a példánkban a hölgy gua száma 2 lesz (2-es föld).Férfiaknál:
1. A születési év utolsó két számjegyét adjuk össze , amíg nem kapunk egy számjegyet. Pl. 1978-as születési évnél, 7+8=15, majd 1+5=6
2. Majd az így kapott számot vonjuk ki 10-ből . Pl. 10-6=4
3. Az így kapott szám lesz a személy GUA száma , a példánkban az úr gua száma 4 lesz (4-es fa).A végeredményből megkapod, milyen elem a gyermeked:
1 víz 2 föld 3 fa 4 fa 5 föld 6 fém 7 fém 8 föld 9 tűz
Az egyes jegyekhez színeket rendelhetünk. A fekete, sötétkék, grafitszürke és árnyalataik a víz, a barna, drapp, okker, sárga és árnyalataik a föld ,
a zöld és árnyalatai a fa, a fehér, csontszín, halványszürke, ezüst és egyéb fémes színek a fém, a vörös, piros, narancs és árnyalataik a tűz elemet jelenítik meg. A gyerekszoba színeit ennek megfelelően érdemes megválasztani. Persze nem muszáj a bútoroknak erőteljes színeket választani, elegendő, ha a legfontosabb színek a szoba kiegészítőiben, függönyökben, játéktároló dobozokban, ágytakaróban, falvédőben vagy éppen képeken megjelennek.
Bármilyen jegyű gyermek számára jó választás lehet a zöld és kék színárnyalatok (nyugtató hatásúak), valamint a pasztellsárga, amely serkenti az agyműködést.
A Gua-szám ismeretében határozhatjuk meg a szoba fekvését is. Az 1, 3, 4 és 9 számúak kedvező irányai a kelet, dél-kelet, dél és az észak. A 2, 6, 7, 8 számú gyerekek a nyugati csoportba tartoznak, számukra a dél-nyugat, nyugat, észak- nyugat és az észak-kelet a támogató energetikai környezet. Az 5. számmal rendelkező lányok a nyugati, a fiúk a keleti csoportba tartoznak.
Fontos az is, milyen a szoba elrendezése. Ezzel kapcsolatban könyveket lehetne megtölteni a jótanácsokkal, így most álljon itt néhány megfontolandó gondolat:
- a kiságy ne legyen az ajtó és az ablak között (ez a huzat miatt is fontos)
- a szoba közepén legyen elegendő tér, ahol áramolhat az energia (és kedvükre játszhatnak a gyerekek
- a kiságy fölé ne tegyünk polcot, mert az álmatlanságot, fejfájást okoz és mozgó színes forgókat, játékokat se függesszünk az ágy fölé, mert ezek is megzavarhatják a kicsi álmát
- a szoba más részeire viszont tegyünk színes forgókat, felfüggesztett játékokat, ezek segítik az energiaáramlást
- a bútorok ne legyenek élénk színűek, inkább a kiegészítők kapjanak vidám színeket
- a bútorok legyenek lekerekített élűek, sarkúak
- a gyerekek ne feküdjenek lábbal az ajtó irányába és ha emeletes ágyon alszanak, akkor néha váltogassuk, melyik gyerek fekszik alul, és melyik felül
- igyekezzünk rendet tartani a szobában, de legalábbis az íróasztalon, mert a rendetlenség kusza gondolatokat okoz, a kicsi rövidebb idei foglalja le magát és szétszórtabb lesz