Koraszülött babát szoptatni nehezebb, mint egy időre született újszülöttet, mert a hetekkel a kiírás előtt született csöppségek még nagyon aluszékonyak, és nem tudnak eléggé hatékonyan szívni. Éppen ezért ebben az esetben sokkal nagyobb türelem kell a szoptatáshoz és nagyon fontos a rendszeres fejés is a tejtermelés fenntartásához (és a mell túltelítődésének elkerüléséhez).
Emellett nagyon fontos a tisztasági szabályok betartása ilyen esetben: minden szoptatás és mellszívás után le kell mosni a mellet, tiszta törülközővel letörölni, rendszeresen cserélni a melltartóbetétet és naponta tiszta melltartót használni. Mell lemosása, tiszta törölköző, tiszta melltartóbetét, naponta mosott melltartó. A lefejt tejet steril edényben tároljuk.
A koraszülött babák szoptatásával kapcsolatban nagyon részletes cikket találhatsz a Kismama magazin honlapján, ami azonban gyakran felmerül még ezzel kapcsolatban, hogy mit egyen az az anyuka, akinek koraszülött babája van, szükséges-e valamilyen speciális étrend. A koraszülött babák gyakrabban hasfájósak, érzékenyebbek az ételekre, ezért náluk fokozottan oda kell figyelni arra, hogy ne együnk olyasmit, ami az anyatejen keresztül hasfájást okozhat. Jellemzően a puffasztó zöldség- és gyümölcsfélék (bab, lencse, borsó, káposzta, karalábé, retek, karfiol, cseresznye), valamint a tej szokták a legtöbb gondot okozni még az időre született babák esetén is, azonban erre a koraszülöttek esetén még fokozottabban oda kell figyelni.
A hasfájás és a székletproblémák egy részének gyakori okozója a szoptatós tea is, ezért ezt lehetőség szerint koraszülötteknél egyáltalán ne igyuk, válasszuk inkább a homeopátiás szerek valamelyikét.